Friday, February 25, 2011

دفن پنهانی اجساد کشته‌شدگان معترض به رژیم، به عهده کیست؟


امروز به گزارشی جامع پیرامون اعتراضات ملت و کشته‌شدگان در راهپیمایی‌ها در سایت رادیو فردا برخوردم با عنوان «مدیریت اعتراضات خیابانی و کشتار قطره‌ای مخالفان» به قلم مجید محمدی جامعه‌شناس که دربخشی از آن اشاره‌ای داشت به تاسیس سازمان تازه‌ای توسط حکومت ایران برای مدیریت اجساد مخالفان. اگر‌چه از دیر باز حکومت ستمگر و خودکامه رژیم اشغالگر جمهوری اسلامی در کشتار دسته جمعی مخالفان و دفن فله‌ای اجساد بدون اطلاع خانواده‌های کشته‌شدگان تجربیات بسیاری داشته اما مطالعه مطلب مورد اشاره و سایر شنیده‌هایم در این مورد، مرا واداشت که در این مورد بیشتر سخن رود.

***

این رژیم از بعد از گسترده شدن ابعاد اعتراضات به تقلب در انتخابات سال ۸۸  و افزایش حجم کشتارها، به فکرتشکیل سازمان خدماتی-امنیتی عریض و طویل در امورکشته‌شدگان سیاسی بود که سرانجام آنرا تاسیس نمود. این سازمان در پیوند با کشته شدن مخالفان، ماموریتش مدیریت و سر و سامان دادن پنهانی اجساد ‌است. اینکه از نظر تشکیلاتی به وزارت اطلاعات وصل است یا بیت رهبری، اطلاعات موثقی موجود نیست، اما آنچه که به نظر می‌رسد رد پای حسین شریعتمداری در آن دیده می‌شود. در همینجا از عزیزانی که دارای آگاهی‌های مرتبط بیشتری هستند استدعا دارد، اطلاع‌رسانی کنند. این سازمان شرح وظایف مختلفی در ابعاد گوناگون دارد که بطور خلاصه عبارتند از:

 یکم - سناریوسازی برای قتل‌های واقع شده: از جمله به دروغ اعلام کنند که قتل معترضان به دست ماموران سرویس‌های امنیتی-اطلاعاتی کشورهای خارجی یا مجاهدین خلق انجام می‌گیرد. شاهد این مدعا قتل‌های ندا آقاسلطان و صانع ژاله است. نیزادعای اینکه کشته شدگان به سبب حوادث رانندگی و یا توسط اتومبیل‌دزدی رخ داده است مانند سناریوی حامد نورمحمدی وجان‌باختگان عاشورای ۸۸ که همگان با ناباوری شاهد بودیم چگونه حکومت خونخوار درکمال بی‌رحمی راهپیمایان معترض را با زیرگرفتن توسط خودروهای نیروی انتظامی بقتل رساندند. 

 دوم -  سازمان مربوطه دارای بخشی است بعنوان واحد رسانه، که مسول خبر سازی‌های جعلی و انتشار آن در رسانه‌های دولتی است. ساختن چندین فیلم در مورد جان‌باختگان و پخش در تلویزیون و انتشار خبرهای بی‌پایه که بیش و کم همه از کم و کیف عملکرد این بخش با خبر هستیم.

سوم - دزدیدن و مصادره‌ی جسد‌ها به نام شهید دولتی و اقدام به برگزاری تمامی مراسم از تشییع تا دفن بدون حضور خانواده‌ها و نیز جلوگیری از انجام مراسم ختم وشب هفت.

چهارم - دفن دسته‌جمعی کشته‌شدگان به هنگام شب و بدون انجام مراسم شستشو و آیین‌های مذهبی مربوطه.

پنجم - حبس و ضبط اجساد برای هفته‌ها در سردخانه تا هنگامی که خانواده‌ها از برگزاری مراسم  دفن وعزاداری منصرف شوند.

ششم - اعزام مامورین نزد خانواده‌های کشته‌شدگان و اخذ تعهد مبنی برعدم مصاحبه با رسانه‌های خارجی پیرامون جزئیات ماجرا و همچنین تهدید و تطمیع آنها به انجام مصاحبه با رسانه‌های حکومتی مبنی بر اینکه، مقصر اصلی کشته شدن عضو خانواده، سران فتنه بوده‌اند.

***

به باور من، این سازمان برای هر منظوری که تاسیس شده است قادر نخواهد بود مانع از افزایش تنفر ملت نسبت به خودکامه و دژخیمان او شود ونیز نمی‌تواند سد راه مردم در برگزاری آیین‌های بزرگداشت شهدای راه آزادی و ابراز انزجار نسبت به مسببان ریختن خون بی‌گناهان گردد. باشد که ملت، بزودی سایه خامنه‌ای را از سر این دست‌آلودگان به خون جوانان وطن کم کند و جیره‌خواران رژیم را درهر گوشه‌ای از جهان که درآن خزیده باشند، شناسایی و به کشور بازگرداند تا در دادگاه عدل ملت، داد مردم از آنها ستانده شود. زنده باد آزادی