Tuesday, December 13, 2011

آقایان اصلاح‌طلب: تحریم انتخابات، آری یا نه؟در حالی که علی خامنه‌ای، رهبر ایران در آخرین روز ثبت نام از داوطلبان انتخابات مجلس، از ناآرامی‌های بعد از انتخابات ریاست جمهوری به عنوان "بیماری" یاد کرده، مصطفی تاج زاده مسئولیت برگزاری انتخابات "فرمایشی" را متوجه "شخص رهبر" دانسته است (به نقل از بی بی سی). از سوی دیگر همانگونه که در تصویر بالا ملاحظه می‌کنید، علی محمد غریبانی رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس،اعلام کرده است که هیچ اصلا‌ح‌طلبی از واژه تحریم برای انتخابات استفاده نکرده است و اصلا ما این کلمه را زشت می‌دانیم. غریبانی همچنین افزوده است: اصلاح‌طلبان کشورشان را دوست دارند و کاری که کشورشان را تضعیف کند انجام نخواهند داد لذا تحریم انتخابات مورد تائید هیچ اصلاح‌طلبی نیست

با دیدن و شنیدن مجموعه خبرهای بالا و عدم وجود نشانه‌ای از سوی هیات حاکمه مبنی بر پشیمانی از ظلم هایی که طی دوسال و نیم گذشته بر مردم و آزادیخواهان، روا داشته اند و عدم تمایل ضمنی به شرکت دادن طیف اصلاح‌طلبان در انتخابات اسفند ماه، براستی سوالات بسیاری مطرح است که باید آقایان اصلاح‌طلب، پاسخ آنها را برای روشن شدن افکار عمومی، ابراز کنند

یکم - باید از آقای غریبانی پرسید که ترس شما از بکاربردن کلمه تحریم از کجا ناشی می‌شود، و آیا شما به عنوان یک سیاست‌مدار، مگر باز هم چیزی دارید که بخواهید از دست بدهید به غیر از آزادی نیم‌بند خارج از زندان؟ مگر خون شما از امثال تاج زاده رنگین‌تر است؟
دوم - آیا در جایی که در پی انتخابات سال ۸۸ جوانان ما خونها دادند و شکنجه‌ها شدند و هم اینک هنوز رهبران جنبش در حبس بسر می‌برند و شرایط اصلاح‌طلبان برای شرکت در انتخابات مورد تمسخر حاکمان قرار گرفته، آیا چنین اظهاراتی از سوی رییس شورای جبهه اصلاحات، همدم شدن با دشمنان ملت نیست؟
سوم - آیا در حالی که حکومت در برانگیختن مردم در شرکت در انتخابات هرگز موفق نبود است، چرا عده‌ای خاکسارانه و چاپلوسانه در پی چسباندن خود به حاکمان هستند و مردم را از تحریم انتخابات منع می‌کنند، و به چه بهایی؟
چهارم - اگر تحریم انتخابات مورد تایید اصلاح‌طلبان نیست پس کدام موضع‌گیری شما آقایان نسبت به ظلمی که طی این دوسال و نیم بر مردم و آزادیخواهان رفته است، می‌توان ما را به این نتیجه رساند که شما همسو و در جبهه‌ی مردم هستید؟

***

آقایان اصلاح‌طلب: تحریم انتخابات آری یا نه؟ لطفا با مردم رو راست و شفاف باشید! مرگ یکبار و شیون هم یکبار