Sunday, June 12, 2011

هدی صابر شهیدی دیگر از تبار قلم: علی خامنه‌ای، خودِ شیطان بزرگ


با مرگ تلخ و سنگین هدی صابر مترجم، فعال سیاسی و روزنامه‌نگار آزادیخواه، (در سن ۵۳ سالگی) هنگامی که در بند دژخیمان بود و در اثر بی‌مبالاتی مسولان رژیم در زندان رخ داد و سایر جنایاتی که جمهوری اسلامی به سرکردگی علی خامنه‌ای تا کنون انجام داده و ملت ایران را از جور وستمی که پی در پی روا می‌دارد، بی‌نصیب نگذاشته، بر آن شدم تا ویژگی‌های خامنه‌ای را با اعمالی که در۳۳ سال گذشته از او سرزده، تطبیق داده و تعریف تازه‌ای از آن برای این جنایتکار بیابم که به تعریف لغوی و مفهومیِ «شیطان» در سایت تبیان متعلق به رژیم  بر‌خوردم. آن سایت چنین می‌گوید: «ذات شیطان شرارت و دشمنی با فرزندان آدم است، همانطور که ابلیس در تلاش است که جوامع انسانی را تحت کنترل خود درآورد...» با تعریفی که این سایت تخصصی مسایل مذهبی ارایه می‌کند، و با مراجعه به فرهنگ لغات اساتید، به باور من «شیطان بزرگ» خودِ خامنه‌ای است نه کس یا کشور دیگر که هرچه بر سر ما ملت دارد می‌آید، بدست همین حکومت جبار و شخص علی خامنه‌ای طرح‌ریزی می‌شود. با توجه به نقاط بارز منفی دیگری از جمله، فریبکاری، دسیسه‌چینی، آدمکشی‌، دروغگویی‌ که به‌آسانی به عنوان ویژگی‌های فردی خامنه‌ای می‌توان برشمرد او را حتا خطرناک‌تر و پلید‌تر از شیطان می‌توان قلمداد کرد! (شاید هم هدی صابر را کشتند تا صدای فریادهای مردم مظلوم در روز ۲۲ خرداد یعنی سالگرد رای دزدی رژیم به گوش کسی نرسد که کور خوانده‌اند!).
هدی صابر به عنوان اعتراض به کشته شدن هاله سحابی - در روز تشییع جنازه پدرش عزت سحابی، در اثر ضرب و شتم ماموران رژیم که قصد داشتند برپایی مراسم را جلو‌گیرند - در اعتصاب غذا بسر می‌برد. او با رفتنش آزادی خود را بدست آورد. هدی صابر شهید راه آزادی و قلم شد. بیاییم تا دیر نشده سایر عزیزان دربند را دریابیم.  

درگذشت هدی صابر را به خانواده سوته‌دل او و تمامی دوستارانش، آزادیخواهان، روزنامه‌نگاران و سوگوارانش تسلیت می‌گوییم و آنها را در مراسمی که برگزار خواهد شد تنها نمی‌گذاریم.